My 114 coauthors



Oswin Aichholzer(TU, Graz)
Pierre Alliez(Inria-Titane)
Nina Amenta ° (UC-Davis)
Franz Aurenhammer (ITCS, Graz)
Dominique Attali (LIS-INPG)
Francis Avnaim (U. Nice)
Ulrich Bauer (TU München)
Mark de Berg ° (TU Eindhoven)
Mikhail Bogdanov (Amadeus)
Jean-Daniel Boissonnat ° (Inria-Geometrica)
David Bremner (U. New Brunswick)
Hervé Brönnimann (Tower Research Capital, NY)
Nicolas Broutin (Inria-Rap)
Kevin Buchin (TU Eindhoven)
Luca Castelli Aleardi (LIX)
Pedro Machado Manhães de Castro (U. Federal de Pernambuco)
François Cayre (Gipsa-Lab)
Frédéric Cazals (Inria-ABS)
André Cérézo.
Bernard Chazelle ° (Princeton U.)
Dan Chen (Carleton)
Nicolas Chenavier ( Université du Littoral Côte d'Opale)
Otfried Cheong (Schwarzkopf) ° (KAIST)
David Cohen-Steiner (Inria-Geometrica)
Éric Colin de Verdière (DIENS)
Jurek Czyzowicz (U. Québec en Outaouais)
Frank Da
Julien Demouth (NVIDIA)
Pascal Desnoguès
Katrin Dobrindt (Autoform Engineering GmbH)
Leo Donati (U. Nice)
Mathieu Desbrun (Caltech)
George Drettakis (Inria-Graphdeco)
Philippe Duchon (Labri)
Vida Dujmovic (U. Ottawa)
Jacqueline Duquesne (Alvea) .
Pau Estalella, (Girona)
Jeff Erickson ° (U. Illinois, urbana-Champaign)

Hazel Everett
Regina Estkowski
Andreas Fabri (Geometry Factory)
Alexandra Fronville (CREAD, IUFM, Brest)
Éric Fusy (LIX)
Pierre-Marie Gandoin (LIRIS)
Marc Glisse (Inria Geometrica)
Mordecai Golin (U. Hong-Kong)
Xavier Goaoc (U. Paris-Est Marne-la-Vallée)
Philippe Guigue (, Berlin)
Thomas Hackl(TU, Graz)
Ross Hemsley (Citymapper)
Samuel Hornus (Loria Alice)
Ferran Hurtado °
John Iacono (Polytechnic, NY)
Martin Isenburg (Chapel Hill)
Menelaos Karavelas (U. Crete)
Gyula Karolyi (Eötvös Loránd U., Hongrie)
Matthew Katz ° (Ben Gurion U., Israël)
Klara Kedem (Ben Gurion U., Israël)
Marc van Kreveld ° (U. Utrecht)
Stefan Langerman (Univ. Libre Bruxelles)
Sylvain Lazard (Loria-Vegas)
Bruno Levy (Loria Alice)
André Lieutier (Dassault Systèmes)
Giuseppe Liotta (U. di Perugia)
Henri Maître (ENST-TSI)
Ignacio Martin (Girona)
Tamara Mchedlidze (Karlsruhe Institut für Technologie)
Abdelkrim Mebarki (Univ. Oran )
Stephan Meiser
Mercè Mora (U. Politècnica de Catalunya)
Pat Morin (Carleton)
Guillaume Moroz (Loria-Vegas)
Naji Mouawad
Bernard Mourrain (Inria-Galaad)
Asish Mukhopadhyay (U. Windsor)
Wolfgang Mulzer (Frei U. Berlin)

Hyeon-Suk Na (Soongsil University, Seoul)
Louis Noizet (ENS)
Maria Pentcheva
Sylvain Petitjean (Loria-Vegas)
Sylvain Pion (Apple)
Franco Preparata (Brown U.)
Claude Puech (Inria-CIRIC)
Pedro Ramos (Universidad de Alcalá)
François Rebufat
Matthias Reitzner (U. Osnabrück)
Jean-Marc Robert ( École de technologie supérieure, Montréal)
Jarek Rossignac ° (Georgia Tech)
Vera Sacristán (U. Politècnica de Catalunya)
Gilles Schaeffer (LIX)
Stephan Schirra (Magdebourg)
Francis Schmitt
René Schott (Loria)
Okke Schrijvers (Stanford U.)
Carlos Seara (U. Politècnica de Catalunya)
Raymund Seidel ° (Universität des Saarlandes)
Jonathan Shewchuk (Berkeley)
François Sillion (Inria-Artis)
Jack Snoeyink ° (Chapel Hill)
Frank Sottile ( Texas A&M University)
Roberto Tamassia (Brown U.)
Luc Tancredi (MATRA Systèmes et Informations)
Monique Teillaud ° (Loria-Vegas)
Rémy Thomasse (Dassault Systèmes)
Dani Tost (UPC Barcelona)
Jane Tournois (Geometry Factory)
Philippe Trebuchet (Paris 6)
Mario Trentini
Jorge Urrutia (Mexico)
Sebastien Valette (Creatis, Lyon)
Birgit Vogtenhuber (TU, Graz)
Sue Whitesides ° (U. Victoria, BC)
Stephen Wismath (U. Lethbridge)
Mariette Yvinec (Inria-Geometrica)

This is my contribution to the collaboration graph (guess what ° means ?).


Last modified: Wed Feb 15 13:24:10 EST 2017 Olivier Devillers Vegas